Diskusija vaiko interesų užtikrinimo tema

Birželio 8d. Lietuvos mediatorių rūmų nariai turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje „Vaiko interesų užtikrinimas tėvų ginčų kontekste ”su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus vyresniaja patarėja Neringa Miknyte ir Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiaja specialiste (nacionalinės teisės klausimai) Ugne Jurgaityte.
Dalyviu vardu dėkojame tarnybos specialistėms, kurios mielai sutiko dalyvauti ir pasidalinti vertingomis žiniomis apie Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialstų veiklą, jų darbo ypatumus. Išgirdome pranešimą apie galimų vaiko teisių pažeidimų pateikimo ir nagrinėjimo tvarką, neteisėto vaiko išvežimo ir įvežimo be kito tėvo/motinos sutikimo ypatumus. 
Dalyviai kalbėjosi apie vaiko interesų užtikrinimą tėvų ginčų dėl vaiko kontekste, vaiko nuomonės išklausymo galimybes ir problemas, su kuriomis susiduria specialistai išklausantys vaiko nuomonę. Ieškojome geriausių būdų, kaip suderinus mediatorių ir tarnybos specialistų darbą apiekti geriausio, vaiko poreikius atitinkančio rezultato. Išryškinome teisinio reguliavimo spragas, kurios apriboja mediatorių bei tarnybos specialistų galimybes veikti dar efektyviau. 
Ačiū LMR tarybos narei, mediatorei Odetai Intei už vertingos ir produktyvios diskusijos organizavimą. Išgirdome lūkesčius ir problemas, supratome spragas, kurios trukdo veikti efektyviau, jaučiamės įgalinti spręsti ir šalinti kliūtis ir veikti vaiko interesų labui drauge.  Iki susitikimų kitose diskusijose!

Profesionalūs ir nešališkas atsakymas į visus klausimus apie mediaciją!

Mūsų savanoriai pasirengę Jums padėti darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.