Mediatorių veiklos vertinimo komisija
Mediatorių veiklos vertinimo komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymu, Mediatorių veiklos vertinimo komisijos nuostatais ir kitais teisės aktais. Komisijos veikla grindžiama kolegialumo, nešališkumo, demokratijos, nepriklausomumo ir teisėtumo principais.
Komisijos sudėtis. Komisiją sudaro septyni nariai: penki Lietuvos mediatorių rūmų atstovai ir du teisingumo ministro deleguoti visuomenės atstovai, kurių personalinę sudėtį tvirtina teisingumo ministras, suderinęs su Lietuvos mediatorių rūmais. Šios komisijos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją iš komisijos narių Lietuvos mediatorių rūmų siūlymu skiria teisingumo ministras.
2024 m. gruodžio 11 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro įsakymu Nr. 1R-335 patvirtinta Mediatorių veiklos vertinimo komisijos sudėtis:
- dr. Agnė Tvaronavičienė – Lietuvos mediatorių rūmų tarybos narė (Komisijos pirmininkė);
- Indrė Kasiulaitė – Lietuvos mediatorių rūmų tarybos narė (Komisijos pirmininko pavaduotoja);
- dr. Saulius Aviža – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros vyr. lektorius;
- Kristina Imbrasienė – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja;
- Odeta Intė – Lietuvos mediatorių rūmų narė;
- Romutė Laurinavičienė – Lietuvos mediatorių rūmų tarybos narė;
- dr. Jurgita Spaičienė – Lietuvos mediatorių rūmų narė.
Komisijos funkcijos:
- atlieka mediatorių veiklos vertinimą.
- nagrinėja skundus (pranešimus) dėl mediatorių, kurie pažeidė Lietuvos Respublikos mediacijos įstatymo, Europos mediatorių elgesio kodekso ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių mediacijos paslaugų teikimą, reikalavimus, veiklos.
- kelia Lietuvos mediatorių sąraše esantiems mediatoriams ir mediatoriams laikinai mediacijas paslaugas Lietuvos Respublikoje teikiantiems asmenims drausmines bylas.
- priima sprendimus dėl drausminės nuobaudos skyrimo bei mediatoriaus statuso panaikinimo.
Skundų (pranešimų) pateikimo ir nagrinėjimo Komisijoje tvarka:
- Skundas (pranešimas) dėl mediatorių, kurie pažeidė šio įstatymo, Europos mediatorių elgesio kodekso ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių mediacijos paslaugų teikimą, reikalavimus, veiklos Komisijai gali būti paduotas ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos, bet ne vėliau, kaip praėjus vieniems metams nuo pažeidimo padarymo dienos.
- Komisijos posėdžiai šaukiami ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo skundo (pranešimo) dėl mediatoriaus veiklos gavimo komisijoje dienos.
- Komisijoje gautas skundas (pranešimas) turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per šešiasdešimt dienų nuo šio skundo (pranešimo) gavimo mediatorių veiklos vertinimo komisijoje dienos.
- Komisijai skundas (pranešimas) dėl mediatorių, kurie pažeidė šio įstatymo, Europos mediatorių elgesio kodekso ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių mediacijos paslaugų teikimą, reikalavimus, veiklos teikiami kreipiantis į Lietuvos mediatorių rūmus, tiesiogiai, siunčiant registruotu laišku, adresu Juozo Balčikonio g. 9, Vilnius, LT-08247, arba elektroniniu paštu info@lmr.lt.
Komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.