Mykolo Romerio universitetas (MRU) 2019-2022 m. drauge su partneriais iš Latvijos, Austrijos ir Italijos universitetų vykdo Europos Sąjungos Justice programos projektą „CODEMAL“, kuris skirtas mediatorių ir advokatų bendradarbiavimui stiprinti.
Nacionalinės mokslinės – praktinės konferencijos „Tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas mediacijos plėtrai“ metu MRU Mediacijos ir darnaus ginčų sprendimo laboratorijos vadovė ir CODEMAL projekto vadovė prof. dr. Agnė Tvaronavičienė klausytojams pristatė ir aptarė CODEMAL projekto rezultatus. Buvo atkreiptas dėmesys į tarpinstitucinio bendradarbiavimo vystant mediaciją Lietuvoje stiprinimo poreikį: „Nors mediacija Lietuvoje nebėra naujiena, jos plačiam taikymui iššūkiu išlieka visuomenės narių nepakankamos žinios apie šio ginčų sprendimo būdo privalumus. Šis iššūkis gali būti sprendžiamas tik užtikrinant aukštą mediacijos paslaugų kokybę, greitą bei nebiurokratišką jų pasiekiamumą. Tam pasiekti būtinas visų mediacijos sistemos institucijų ir organizacijų susitelkimas ir bendradarbiavimas“.
Projekto eigoje buvo apibendrinta bendradarbiavimo tarp mediatorių ir advokatų geroji užsienio valstybių praktika, atlikti advokatų ir mediatorių nuomonių tyrimai bei parengtos rekomendacijos glaudesniam šių profesijų atstovų bendradarbiavimui. Projekto vykdytojai taip pat identifikavo, kad mediacijos instituto taikymo sėkmei tiek Lietuvoje, tiek užsienyje didelę reikšmę turi ne tik tiesioginių mediacijos proceso dalyvių (mediatorių ir advokatų) kooperacija, bet ir ryšio su kitomis mediacijos sistemos institucijomis stiprumas. Mediacijos sistema vienija daugybę institucijų ir organizacijų, kurių glaudus bendradarbiavimas lengvina šio į taikų ginčų sprendimą orientuoto proceso iniciavimą ir kokybišką vykdymą.
Lietuvos mediatorių rūmai, būdami vienu iš socialinių projekto CODEMAL partnerių, džiaugiamės galimybe pasidalinti informacija apie projekto metu paruoštą metodinę medžiagą mediatoriams ir advokatams. Šių rekomendacijų tikslas – paskatinti advokatus ir mediatorius glaudžiau bendradarbiauti dirbant su tarptautinį elementą turinčiais šeimos ginčais. Iki šiol kiekvienos profesijos atstovai dažniausiai naudojo atskirus šaltinius, medžiagą, kiekvieni pabrėždami savo profesijos ir savo ekspertiškumo svarbą. Šių rekomendacijų tikslas – sujungti abiejų profesijų stiprybes ir išteklius, kviečiant buvusius varžovus tapti partneriais, siekiant svarbiausio tikslo – padėti tarptautinį elementą turinčių šeimos ginčų šalims susitarti atsižvelgiant į jų vaikų geriausius interesus.
Projekto CODEMAL svetainėje rasite rekomendacijas parengtas lietuvių kalba.
Taip pat ir mokomąją projekto video medžiagą, 4 vaizdo įrašus, demonstruojančius mediacijos simuliacijas. Šiame puslapyje rasite Europos Teisingumo Teismo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikos tarpvalstybinėse šeimos teisės bylose sąrašą ir svarbiausius Europos sąjungos teisės aktus, Hagos konvencijas bei nacionalinius teisės aktus (Latvijos, Lietuvos, Austrijos ir Italijos), reguliuojančius šeimos teisės ir mediacijos sritis.
Tikimės tai, ką pavyko sukurti bus naudinga kasdieniame Jūsų darbe. |