2021 m. lapkričio 22 d. vyko Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos organizuojamas diskusijų ciklo ,,TĖVŲ TEISĖS IR PAREIGOS“ trečioji diskusija tema ,,TĖVŲ TEISĖS IR PAREIGOS, ĮVYKUS SKYRYBOMS“.

 

Diskusiją moderavo Andrius Navickas, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, savo pranešimus skaitė tokie specialistai kaip Seimo Ekonomikos komiteto narė Ieva Pakarklytė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Ilma Skuodienė, VšĮ Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centro atvejo vadybininkė Jurgita Grušaitė, antstolis Eduardas Sergėjevas, Aušra Kurienė, psichologė psichoterapeutė, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė bei Rosita Pipirienė, psichologė, Šeimos ir saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ atstovė.

 

Kartu su jais pranešimą tema ‘Bendratėvystė – naujas tėvų vaidmuo po skyrybų’ pristatė ir Odeta Intė, mediatorė, VšĮ biuro „Pactum“ vadovė, Lietuvos mediatorių rūmų tarybos narė. Pranešime Odeta kalbėjo apie tai, kad teisme toli gražu ne visada išsprendžiamas konfliktas tarp besiskiriančių tėvų. Neretai po teismo sprendimo priėmimo moralinės skyrybos tarp vyro ir moters tęsiasi ir toliau jiems konfliktuojant, o vaikas tampa šios situacijos įkaitu.

 

Odeta Intė pranešime kalbėjo apie tai,  kaip svarbu ir kaip pavyksta mediacijoje padėti tėvams iš vyro ir žmonos vaidmenų savo santykius transformuoti į tėčio ir mamos vaidmenis. Kaip šiame virsme būtina tėvus palaikyti ir jiems suteikti pagalbą, kaip suderinti abiejų tėvų skirtingus požiūrius į vaikų auklėjimą ir skirtingus jų lūkesčius taip, kad vaikas taptu laimėtoju tėvams sukūrus pagarbius santykius.

 

Mediatorė taip pat aptarė kokių veiksmų vertėtų imtis imtis, kad bendratėvystė nebūtų tik terminas kalbantis apie vienodą valandų skaičių dalijantis vaikų priežiūra, kad mediatorių ir kitų specialistų pagalbą konfliktuojantiems tėvams taptų kuo lengviau prieinama.

 

Diskusijos pasiklausyti galite: 2021-11-22 Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos diskusija „Tėvų teisės ir pareigos, įvykus… – YouTube