Konferencija „Pokyčių link: Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto rekomendacijos ir kasdienybės iššūkiai”

Maloniai kviečiame Jus į konferenciją „Pokyčių link: Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto rekomendacijos ir kasdienybės iššūkiai“ (programa pridedama). 

Renginio data: 2024 m. gegužės 24 d. (10.00 – 14.00 val.).

Renginio vieta: Lietuvos Respublikos Seimo 218 salė (I rūmai; Gedimino pr. 53, Vilnius). Konferencija vyks gyvai, taip pat bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje.

Norinčius dalyvauti konferencijoje gyvai, kviečiame registruotis iki 2024 m. gegužės 23 d. 12 val. – https://forms.gle/XtRy6m34sJtmVDFMA

Konferencija skirta visiems, kam aktualūs vaikų gerovės, vaikų teisių klausimai.

Kilus klausimams, prašome kreiptis tel. (8 5) 210 7176; +370 642 94625; arba el. p. vtaki@vtaki.lt.

Konferencijos organizatoriai:

Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga

Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas

Konferencija tikslas – aptarti Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto išvadas ir rekomendacijas Lietuvai dėl Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo, taip pat planus dėl Komiteto rekomendacijų įgyvendinimo bei sprendimų, pokyčių vaiko teisių srityje, turint omenyje ir šių dienų aktualijas (kylančius iššūkius, sėkmes ir nesėkmes, kt.).

2024 m. vasario 2 d. Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetas, apsvarstęs Lietuvos jungtinį penktąjį ir šeštąjį periodinį pranešimą (ataskaitą) dėl Vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo bei įvertinęs dialogą su vyriausybine delegacija, sudaryta iš įvairių sektorių atstovų, priėmė baigiamąsias pastabas Lietuvai.

Komitetas palankiai įvertinęs teisines, institucines ir politines priemones, kurių ėmėsi Lietuva, siekdama įgyvendinti Vaiko teisių konvencijos nuostatas, atkreipė dėmesį į nerimą keliančias sritis bei rekomendavo valstybei imtis priemonių pokyčiams konkrečiose vaiko teisių įgyvendinimo srityse (pvz., dėl vaiko teisės, kad jo interesams būtų skiriamas prioritetinis dėmesys, įgyvendinimo įvairiuose teisėkūros, administraciniuose ir teisminiuose procesuose; dėl vaiko nuomonės išklausymo ir išsiaiškinimo, teisės aktų nuostatų tinkamo praktinio įgyvendinimo; dėl visų vaikų galimybės naudotis jų teisių gynimo mechanizmais; dėl vaiko apsaugos nuo smurto ir vaiko teisių užtikrinimo teisiniuose procesuose; dėl dėmesio vaikų ir paauglių psichinei sveikatai; dėl švietimo proceso (įtraukties, švietimo kokybės užtikrinimo, neformaliojo švietimo plėtros, kt.) ir kt.).

Konferencijoje vaikų situaciją aptars Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bei Generalinės prokuratūros atstovai, įžvalgomis aktualiais vaikų padėties, teisių užtikrinimo klausimais dalinsis gydytojas toksikologas Haris Jakavičius, Vilniaus Universiteto atstovė dr. Virginija Klimukienė bei Mykolo Romerio Universiteto profesorės dr. Inga Kudinavičiūtė-Michailovienė ir dr. Brigita Kairienė

Profesionalūs ir nešališkas atsakymas į visus klausimus apie mediaciją!

Mūsų savanoriai pasirengę Jums padėti darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.